Plazmový řezací stroj – praktické zařízení pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je hojně využíváno pro dělení různých kovů. Velkou výhodou je univerzálnost řezačky, ovšem nabídne i řadu dalších benefitů. Díky tomu jde o oblíbené zařízení, a to mezi kutily i profesionály.

Plazmový hořák

Plazmová řezačka se skládá z několika důležitých částí. Klíčový je zdroj energie a kompresor, dále pak plazmový hořák a kabel. Při výběru řezačky můžete zvolit různý výkon, zpravidla ho lze nastavit v určitém rozmezí. Na výstupu řezačky vzniká proud 25-125 A. Práce s hořákem je relativně jednoduchá, je vybaven tryskou a jednoduchým ovládáním. Poradí si s ním tak i začátečníci. V průmyslu je pak využíváno i strojní řezání plazmou, ovšem pro běžné využití je vhodné ruční řezání.

Plazmová svářečka

Plazmová řezačka, někdy označována též jako plazmová svářečka, je univerzální zařízení. Hodí se pro dělení různých kovů, ať už jde o jejich druh či tloušťku. Kromě toho jsou navíc dostupná kombinovaná zařízení – pro dělení i svařování kovů. Využíván je přitom zpravidla stlačený vzduch namísto speciálních plynů. Lze tak snížit provozní náklady. Práce je navíc bezpečnější, jednodušší a rychlejší.

Plazmový řezací stroj

Pokud se rozhodnete vyzkoušet řezání plazmou, neobejdete se bez kvalitní plazmové řezačky. Na výběr je z mnoha různých modelů. Dostupné jsou navíc i praktické sety, získáte tak vše potřebné v jednom balíčku. Je dobré zvolit plazmový řezací stroj se zabudovaným kompresorem, ušetříte tak místo a zařízení lze snadno přenášet – pro případ, že ho chcete využít i mimo dílnu. Vybírejte řezačky od prověřených výrobců, je tak případně zajištěn kvalitní servis a dobrá dostupnost náhradních dílů.

Řezání plazmou je velmi oblíbené. Zejména díky rychlosti práce, preciznímu a kvalitnímu řezu, ale i snadné obsluze.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram